A készségfejlesztő speciális szakiskola általános célkitűzései
- Az értelmileg akadályozott tanulók szocializációjának segítése, a munkavégzéshez szükséges kötöttségek, szabályok interiorizált elsajátíttatása, a későbbi rehabilitációs illetve védett munkahelyeken történő munkavégzés képességének elősegítésére.
- Olyan egyszerű szakmai tevékenységek alapjainak elsajátíttatása, ami a rehabilitációs és védett munkahelyek legtöbbjében megtalálható.
- Felkészítés a családi körben is végezhető egyszerű betanulást igénylő munkafolyamat végzésére, ami a fogyatékos ember teljesebb életét, a társadalomban és a termelőmunkában való részvételét, ezzel együtt részleges társadalmi habilitációját és rehabilitációját segíti elő.
- Felkészítés arra, hogy irányítással egyszerű betanulást igénylő munkafolyamatokat elvégezzen Támogatott Foglalkoztatás keretein belül.
- Váljon alkalmassá a huzamosabb, kitartó munkavégzésre.
A képzés speciális sajátosságai
- Minimális elméleti ismeretet igénylő tevékenység elsősorban tevékenységbe ágyazott ismeretszerzéssel történő elsajátíttatása.
- Folyamatos szoktatás a termelőmunkában megszokott munkaidő szerinti terheléshez, figyelembe véve az értelmileg akadályozott személyiség tűrőképességét és az egyes sajátos nevelési igényű fiatalok egyéni terhelhetőségét.
- Az alapfokú iskolában megszerzett ismeretek lehetséges szinten tartása, fejlesztése.
- Az egyéni képességek figyelembe vételével történő differenciált fejlesztés.
- A gyógypedagógiai irányelvek szerinti korrektív, kompenzáló és rehabilitációs célú fejlesztés gyógypedagógus irányításával és a nevelőmunkát segítő szakember aktív részvételével.
- Munkavégzéshez szükséges alapvető szakmai ismeretek elsajátíttatása.
9-10. évfolyam: Szakiskolai előkészítés
Ezen a két évfolyamon a tanuló bővítve az általános iskolában megszerzett műveltségi és praktikus ismereteket felkészül a gyakorlati évfolyamok tevékenységeire. Megismerkedik az intézményben elsajátítható szakmákkal.
11-12.évfolyam: Önálló életvezetésre felkészítés
Célja olyan készségek kialakítása, amelyek a mindennapi élet gyakorlati készségeinek használatával képessé teszik a tanulókat kiscsoportos lakóotthonban vagy önálló lakrész birtokában, napköziben való foglalkoztatással illetve védőmunkahelyi munkával, személyre szabott feltételekkel viszonylag önálló életet élni.
A készségfejlesztő speciális szakiskolában az OM által elfogadott szakképzési modulok alapján folyik a képzés
Jelentkezés a fejlesztésre
A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.